Підтримка розвитку ринку електроенергії України: бізнес-акселерація та регіональні інноваційні проекти
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.44.2017.110676Ключові слова:
бізнес-акселератор, інвестиції, енергетика, регіональна енергетика, інновації, енергетичні проекти, альтернативна енергетикаАнотація
Укладення угоди з Європейським Союзом визначає пріоритетні зміни в енергетичній політиці України, а також підкреслює алгоритми та механізми системних зрушень з урахуванням європейських вимог. Тому український ринок електроенергії в сучасних умовах зазнає кардинальних змін, спричинених його реформуванням для європейської інтеграції. Дотримання взятих зобов`язань та поетапне виконання вимог неминуче призведе до об`єднання українського ринку електроенергії з європейським та отримання двосторонніх вигод від інтеграційного процесу. Однак за таких умов важливо надати електроенергетичній галузі додаткових поштовхів та стимулів. Для цього рекомендовано застосування інноваційних технологій бізнес-акселерації, для ефективного впровадження проектів виробництва електроенергії з відновлювальних джерел. Такі заходи дозволять вивести енергетичну галузь країни з тривалої кризи та пришвидшити трансформаційні зміни в бік європейського зразка.
Посилання
Волосюк Ю. В. Аналіз алгоритмів кластеризації для задач нтелектуального аналізу даних / Ю. В. Волосюк // Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – 2014. – Вип. 47. – с. 112-119.
Закон України Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг // Відомості Верховної Ради України від 16.12.2016. – 2016. – № 51. – стор. 5. – ст. 833.
Указ Президента України Про Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України // Офіційний вісник Президента України офіційне видання від 18.04.2011. – 2011. – № 9. – стор. 10. – стаття 535.
Офіційний сайт державної інспекції енергетичного нагляду [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://den.energy.gov.ua
Консультативна програма IFC в Європі та Центральній Азії «Стимулювання відновлюваної енергетики в Україні за допомогою «зеленого» тарифу» – Посібник для інвесторів. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://saee.gov.ua/documents/green-tariff.pdf
Renewable energy in Ukraine Deloitte [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://investin.if.ua/doc/pub/Ovewview_Renewable-energy-in-Ukraine_230_230_WWW.pdf
Гайдаєнко І. Альтернативна енергетика в Україні: стан та перспективи розвитку // Наукові записки з української історії: Зб. наук. статей, 2014. – вип. 34. – с. 146 – 151.
Калейніков Г.Є. Альтернативна енергетика – рішення питання енергозабезпечення / Г.Є. Калейніков // Енергетика та електрифікація. – 2008. – No 1. – с. 48–50.
Касич А.О. Альтернативна енергетика: світовий та вітчизняний досвід / А.О. Касич, Я.О. Литвиненко, П.С. Мельничук // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Економіка. – 2013. – Вип. 23. – с. 43–47.
Креховецький О.М. Альтернативна енергетика та енергозаощадливість – основні проблеми сьогодення / О.М. Креховецький, А.В. Сибірний, А.Б. Тарнавський // Науковий вісник Національного лісотехнічного університету України. – 2010. – Вип. 20.4 – с. 97–101.
Фінагіна О., Шишолін А., Гулак Д. Бізнес-інкубування в системі прогресивного розвитку енергетичного ринку України: регіональні та галузеві аспекти / Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету / М-во освіти і науки України, Черкас. держ. технол. ун-т. –Вип. 42, ч. І. – Черкаси : ЧДТУ, 2016. – 102 с. – (Серія «Економічні науки»).
Повідомлення Європейської Комісії. «Європа 2020». Стратегія для розумного, сталого та всеохоплюючого зростання [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.minjust.gov.ua/file/31493
World Energy Perspectives Renewables Integration 2016 [Електронний ресурс]. – Режим доступу :
Офіційний сайт Frankfurt School FS-UNEP Collaborating Centre [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://fs-unep-centre.org/
Renewables 2016 Global Status Report [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://www.ren21.net/wp-content/uploads/2016/06/GSR_2016_Full_Report.pdf
Roadmap for a Renewable Energy Future [Електронний ресурс]. – Режим доступу :
http://www.irena.org/DocumentDownloads/Publications/IRENA_REmap_2016_edition_report.pdf
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Даніїл Вікторович Гулак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).