ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.61.2021.235423Ключові слова:
інвестиції, аграрний сектор, програма державної підтримки, інвестиційна політика, механізм фінансової підтримкиАнотація
Стаття присвячена вивченню теорії та практики державної підтримки інвестиційного забезпечення аграрного сектору національної економіки. Метою статті є висвітлення теоретико-методичних засад держпідтримки розвитку галузей агарного сектору сучасної економіки, а також визначення особливостей діяльності українського уряду в цій сфері. До форм такої діяльності автор відносить програми державної підтримки аграріїв за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Констатовано, що впродовж останніх років державна підтримка аграрного сектору в Україні зазнала значних змін: уряд відмовився від пільгового режиму податку на додану вартість для аграріїв на користь державного фінансування галузей сектору за визначеними програмами та напрямами. У результаті аналізу обсягів фінансування держпрограм підтримки агросектору та їх динаміки продовж 2017-2019 рр. визначено, що незважаючи на зростання запланованих обсягів фінансування програм, реальні показники держпідтримки в цей період за доволі значною кількістю напрямків виконано на низькому рівні. За підсумками вивчення тенденцій держпідтримки розвитку агросектору в період 2020-2021 рр. констатовано збереження ключових напрямів: тваринництво, фермерство, садівництво, компенсація вартості сільськогосподарської техніки, компенсація відсотків кредитів. Планується також розширення державної підтримки аграріїв за такими напрямами: страхування агропродукції та компенсація за купівлю земель сільськогосподарського призначення, підтримка фермерів в сфері органічного виробництва, розширення підтримки розвитку тваринництва.
Посилання
investments
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).