ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ: ПИТАННЯ ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЇ ТА ЗАХОДІВ УКРАЇНСЬКОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УМОВАХ ВІЙНИ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.70.2023.297130Ключові слова:
Хмарні сервіси, хмарний ринок, інформаційна безпека, інформаційний менеджмент, інформаційно-комунікаційні технології, заходи менеджментуАнотація
Анотація. Статтю присвячено актуальним питанням стрімкого просування хмарних технологій в умовах інформаційної економіки з позиції питань інституціоналізації та успішності заходів менеджменту в умовах війни. Визначено стрімкість переходу світового та українського бізнесів в системи хмарних сервісів та нарощення відповідного потенціалу послуг з боку світових провайдерів.
Дано авторське визначення ключовим категоріям в системі інформаційного менеджменту та закріплення хмарних технологій в дослідженнях практиків та науковців щодо розвитку інформаційної діяльності. Доведено актуальність управлінського визначення та оцінювання процесу інституціоналізації хмарного ринку в сферах інформаційної безпеки, ринкового відтворення бізнесів, інформаційного прогресу. Визначено групи переваг, що отримують бізнеси від переходу в хмарні сервіси: збереження та акумуляція інформації, масштабування інформаційного забезпечення та ресурсів щодо управління, формування нового рівня інформаційної безпеки та необмеженості залучення цільових продуктів світового ринку програмного забезпечення, оновлення інформаційної культури в опрацюванні даних, комунікаційному забезпечені, прийнятті рішень.
Доведено, що питання інституціоналізації хмарного ринку, хмарних сервісів постає питанням національного інтересу в умовах війни, релокацій бізнесів, системних кіберзагроз.
Доведено, що за рахунок використання хмарних технологій галузі, підприємства як України так і всього світу отримали велику кількість переваг та успішного вирішення існуючих проблем інформаційно-комунікаційного та безпекового характеру.
Визначено, що в системі напрацювань практики менеджменту має місце інституціоналізація хмарних сервісів та хмарної інфраструктури з позиції системного залучення знань: правового визнання та управлінської концептуалізації; антикризового менеджменту, нових станів безпеки та критичних ризиків; діяльності в умовах мілітарної економіки. При чому, ключовими передумовами успішності співпраці з хмарними сервісами постають вимоги щодо безпеки, простоти та економії в обслуговуванні інформаційних ресурсів, високої культури в комунікаційному забезпеченні.
Посилання
Коляденко С. В. (2023) Національні економічні інтереси України: концепти змін інформаційної економіки та активізація регіонального кластероутворення. Проблеми сучасних трансформацій. Серія: Економіка та управління. № 9. DOI: https://doi.org/10.54929/2786-5738-2023-9-03-08 ].
Pankova L.I, Uzbek D.A., S. M. Milnichenko. (2021) NATIONAL ECONOMIC INTERESTS Вип. 63. С. 82–88, с. 83.
Хмарні технології та обчислення. Теорія та практика. Режим доступу: https://www.sim-networks.com/ukr/blog/cloud-technologies
Топ 5 хмарних провайдерів: плюси та мінуси. Режим доступу: https://blog.iteducenter.ua/ru/sysadministration/top-5-cloud-providers-advantages-and-disadvantages/
Манн Р.В. (2018) Деякі аспекти застосування інформаційно-комунікаційних технологій у підготовці майбутніх економістів / Р.В. Манн // Інформаційні технології і засоби навчання. 2018. Том 64, №2. С. 170-184. (Web of science)
Vartanova, O., Kolomytseva, O., Bilyk, V., Budnikevich, I., Vasilchenko, L., Burtseva, T. (2021). Enterprise competitive positioning based on knowledge resources identification. Entrepreneurship and Sustainability Issues, 9(1), 529-541. Doi: http://doi.org/10.9770/jesi.2021.9.1(33)
Zinchenko O., Finahina O., Pankova L. (2021). Investing in the development of information infrastructure for technology transfer under the conditions of a regional market. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. No. 3 (13 (111)). P. 6–17. DOI: https://doi.org/10.15587/1729-4061.2021.235948. URL: https://ssrn.com/abstract=3890762. (Scopus).
Pankova, L., Uzbek, D., Panchenko, Y., Samoilenko, A., & Privarnikova, I. (2022). Impact of digitalization on the protection and implementation of the national economic interests. Cuestiones Políticas, 40(74), 815-829. (Web of science) https://doi.org/10.46398/cuestpol.4074.45 (Web of science)
Пригодюк О. М. (2023) Національні економічні інтереси України в парадигмі змін управлінської безпеки в умовах інформаційної економіки. Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка. 2023. № 17. С.80-84.
Узбек Д. А. (2022) Національні економічні інтереси інноваційно-інтеграційного розвитку підприємництва в умовах інформаційної економіки. Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. Вип. 64. Черкаси: ЧДТУ, С. 49–61. (Index Copernicus).
Бітюк І.М. (2023 )Національні економічні інтереси: принципи управлінської діагностики економічної безпеки країни в умовах інформаційної економіки. Підприємництво і торгівля : збірник наукових праць / [редакц. кол.: Куцик П.О., Семак Б.Б. та ін.]. Львів : Видавництво Львівського торговельно-економічного університету, № 38. C. 13-18. DOI: https://doi.org/10.32782/2522-1256-2023-38-02.
Коваленко Ю. О. (2022) Питання інституціоналізації інформаційної економіки в контексті національних економічних інтересів. Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління. Т. 21 (52). С. 130–143. URL: http://rinek.onu.edu.ua/issue/view/16490
Геєць В. М. (2008) Пріоритети національного економічного розвитку в контексті глобалізаційних викликів : монографія. У 2 ч. – Ч. 1 / за ред. В. М. Гейця, А. А. Мазаракі. К. : Київ. нац. торг.- екон. ун-т. 389 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).