Міжнародний туризм як чинник економічного зростання країн, що розвиваються
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.39.2015.84406Анотація
Стаття присвячена дослідженню ролі й потенціалу туристичної галузі, як однієї з найбільш динамічних галузей світового господарства, в економіці країн, що розвиваються. Зазначається, що країни, що розвиваються, є новими акторами міжнародного ринку туристичних послуг, на які припадає близько 40% притоку міжнародних туристів. Крім того, в останні роки темпи зростання туризму в країнах, що розвиваються майже вдвічі перевищують середній світовий показник, і приблизно втричі темпи зростання розвинутих країн. Аналізуються позитивні і негативні ефекти розвитку туризму для країн, що розвиваються, в термінах доходів і зайнятості, державних доходів, інвестицій, урівноваження платіжного балансу, диверсифікації економіки. Розкрито зміст прямих, непрямих і динамічних ефектів міжнародного туризму для національної економіки. Досліджується внесок регіонів світу у зростання ВВП туристичної галузі. З’ясовано, що впродовж десятиліття найбільший приріст ВВП галузі відбуватиметься за рахунок країн, що розвиваються, в азійському регіоні, а саме в північно-східній та південній Азії. Особлива увага приділяється ролі туризму у зростанні зайнятості в країнах, що розвиваються. Ґрунтуючись на прогнозах, стрімке зростання зайнятості в галузі туризму очікується в країнах, що розвиваються, у всіх регіонах світу, за винятком Африки, при загальному лідерстві країн Латинської Америки і Близького Сходу. Аргументовано, що галузь туризму може стати одним із ключових інструментів економічного зростання країн, що розвиваються, особливо з обмеженим потенціалом диверсифікації економіки. Сформульовано пріоритетні напрямки дій громад, бізнесу й урядів країн, що розвиваються, в контексті максимізації переваг, пов’язаних з реалізацією прямих, непрямих і динамічних ефектів міжнародного туризму.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Марія Відякіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).