Діагностика відтворення продуктивних сил у контексті розвитку регіонального соціуму
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.2.39.2015.84518Ключові слова:
regional reproduction process, productive forces, regional complex, regional reproductive proportionsАнотація
Стаття присвячена проблемі подальшого розвитку продуктивних сил в умовах структурної перебудови економіки на основі всебічного наукового аналізу якісного відтворення продуктивних сил з урахуванням багатогранності цього процесу, спрямованого на пропорційність розвитку всіх елементів регіональної системи та оновлення всіх форм її організації.Відтворювальний підхід до організації регіональних процесів є передумовою забезпечення пропорційності розвитку всіх факторів виробництва, що зумовлює найбільш раціональну структуру регіонального господарства і сприяє вирішенню проблем, що стоять перед регіональним соціумом.
Особливості розвитку продуктивних сил, які характеризують ступінь динамічності природних і трудових ресурсів, виробництва, населення й регіональну інфраструктуру, визначають результати функціонування самої соціально-економічної системи та її структуру.
Посилання
Колосовский Н. Н. Теория экономического районирования / Н. Н. Колосовский. – M. : Мысль, 1969. – 335 с.
Хрущев А. Т. Экономическая и социальная география России : [учеб. для вузов] / А. Т. Хрущев. – М. : Дрофа, 2006. – 350 с.
Шнипер Р. И. Регион. Диагностика и прогнозирование / Р. И. Шнипер. – Новосибирск : Знание, 1996. – 135 с.
Норт Д. Институты, институциональные изменения и функционирование экономики / Дуглас Норт ; пер. с
англ. А. Н. Нестеренко ; предисл. и науч. ред. Б. З. Мильнера. – М. : Фонд экономической книги «Начала»,1997. – 180 с. – (Современная институционально-эволюционная теория).
Бойченко Е. Б. Теоретичні засади визначення форм життєдіяльності регіонального соціуму / Е. Б. Бойченко //Економіка та право. – 2013. – № 3. – С. 30–35.
Веретенникова О. В. Понятійно-категоріальний апарат дослідження відтворення регіонального соціуму: гносеологічний вимір / О. В. Веретенникова // Вісник Хмельницького національного університету. – 2015. – № 1. – С. 209–215. – (Серія : Економічні науки).
Schultz T. Investment in human capital: The role of education and research / Т. Schultz. – N.Y., 1971. – P. 16, 129.
Becker G. Human capital and the rise and fall of families / G. Becker, N. Tomes // Journal of Labor Economics. – 1986. – V. 4, No 1. – P. 34–39.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Олена Віталіївна Коломицева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).