Системна методика інформаційного забезпечення дослідження ринків продовольчої сфери
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.38.2015.84588Анотація
У статті розглянуто проблему відсутності єдиної системи інформаційного забезпечення дослідження ринків продовольчої сфери, ефективних маркетингових служб в управлінських структурах, що є стримуючим фактором розвитку галузей продовольчого забезпечення регіону. Виділено ряд заходів, доцільних з точки зору створення цілісної системи інформування і орієнтування господарюючих суб’єктів, а також системи інформаційно-методичного забезпечення процесу регулювання продовольчого ринку. Запропоновано загальну схему інформаційного забезпечення дослідження системи продовольчого ринку регіону з виділенням таких блоків: аналіз і оцінювання кон’юнктури галузевого ринку продовольчих товарів; аналіз і оцінювання структури галузевого ринку продовольчих товарів; аналіз і оцінювання результативності галузевих ринків продовольства. Визначено характерні особливості кожного виділеного блоку як окремої інформаційної системи. Виділено основні етапи здійснення кон’юнктурного аналізу продовольчого ринку з поетапним групуванням показників оцінювання окремих блоків вивчення кон’юнктури регіонального ринку продовольчих товарів. Розглянуто специфічні особливості функціонування ринку продовольчих товарів, які обумовлюють труднощі
створення інформаційно-методичної бази для реалізації аналітичної роботи етапу аналізу і оцінювання результативності галузевого ринку.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Наталія Шевченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).