Шляхи активізації інноваційної діяльності в регіоні
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85651Анотація
Інноваційна діяльність у регіонах України сьогодні потребує суттєвих змін та механізмів активізації, адже саме інноваційність є в сучасному світі запорукою розвитку та процвітання. Інновації є ключовою рушійною силою підприємницької та регіональної конкурентоспроможності. В той же час сучасні умови розвитку регіональних просторів вимагають розробки новітніх ефективних стратегій модернізації, що ґрунтуються на інноваціях. Для здійснення інноваційної модернізації найбільш сучасним шляхом промислового розвитку є організація кластерних об’єднань підприємств, що вже зарекомендувала себе в усіх куточках світу.
Метою роботи є визначення шляхів активізації інноваційної діяльності в регіоні у рамках розробки модернізаційних стратегій та впровадження кластерних процесів у регіонах, а також дослідження методики оцінки інноваційної діяльності.
Характерний для вітчизняної економіки недостатній рівень інноваційності призводить до низької ефективності всіх сфер функціонування регіональної економіки. Попри розуміння необхідності активізації, дієві механізми сприяння цьому процесу ще не відпрацьовані в Україні. Саме модернізаційний процес є запорукою збільшення використання інновацій у процесі підприємницької діяльності, який має певний перелік рушійних сил. Об’єднання в регіоні у межах кластеру стає сьогодні необхідною умовою інноваційного розвитку та підвищення конкурентоспроможності як окремих учасників об’єднання, так і регіону в цілому. Така форма кооперації забезпечує механізм залучення інноваційних розробок.
Таким чином, сьогодні існує важлива проблема активізації інноваційних процесів у рамках модернізаційних стратегій, що вимагає високої взаємодії між різними учасниками регіонального простору та його зовнішнього середовища.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Яніна Ковальчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).