Особливості формування та використання ресурсного елементу потенціалу підприємства
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85669Анотація
Забезпечення конкурентоспроможності та реалізації конкурентних переваг суб’єктів господарювання в умовах розвитку ринкової економіки в Україні тісно пов’язане з процесами раціонального формування й ефективного використання ресурсної складової потенціалу підприємства.
Метою дослідження є науково-методичне обґрунтування щодо ефективного формування та використання ресурсного елементу потенціалу.
Сутність виробничої діяльності кожного підприємства полягає у використанні та переробці економічних ресурсів з метою виробництва затребуваної ринком продукції. За цих обставин завжди залишаються актуальними питання визначення, формування та подальшого ефективного використання ресурсного елементу потенціалу підприємств.
Процес формування ресурсної складової потенціалу підприємства є одним із напрямів його економічної стратегії і передбачає створення й організацію системи ресурсів і компетенцій таким чином, щоб результат їхньої взаємодії був чинником успіху в досягненні стратегічних, тактичних і оперативних цілей діяльності підприємства.
Для забезпечення формування ефективного ресурсного елементу потенціалу підприємства необхідно дотримуватись певних умов: оптимізації у використанні усіх видів ресурсів; оптимізації у використанні природного потенціалу окремої території; еколого-економічної ефективності використання ресурсів; мотиваційних аспектів у впровадженні новітніх екологічних технологій.
Для оцінювання ефективності використання того чи іншого виду ресурсів корисний результат діяльності підприємства порівнюють із витратами на отримання цього корисного результату.
Ефективне використання ресурсного елементу потенціалу дає змогу підприємству отримати економічний, соціальний та екологічний ефекти.
Таким чином, покращення економічної ситуації на підприємстві і забезпечення максимального використання його можливостей досягається за умови раціонального використання ресурсів на основі їх пропорційності і збалансованості.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 В. Демиденко, Л. Веретільник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).