Резерви прискорення бізнес-процесів внаслідок використання автоматизованих інформаційних систем
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85692Анотація
Доведено, що головний ефект автоматизованих інформаційних систем (АІС) полягає у прискоренні прийняття управлінських рішень та відповідних бізнес-процесів. Обґрунтовано, що при оцінюванні економічного ефекту АІС потрібно обов’язково виключати економічний ефект, який можливо отримати за умови ручної обробки даних. Виняток становлять лише функції управління в режимі реального часу. Ці задачі людина не здатна обробляти з потрібною швидкістю. Тому за умови наявності короткострокових резервів, які потребують управління в режимі реального часу, уся величина використаних резервів може бути повністю віднесена до економічного ефекту відповідних АІС. Запропоновано методичні підходи до визначення економічного ефекту АІС від пришвидшення виробничого циклу, від використання резервів часу, що надають АІС, на проведення капітальних ремонтів, навчання персоналу та збільшення людського капіталу. Встановлено, що в умовах обмеженого часу виконання замовлень резерв часу, який надає АІС, може принести економічний ефект у вигляді економії капітальних вкладень на збільшення виробничої потужності або у вигляді додаткового прибутку від виконання замовлень у повному обсязі. Доведено, що, якщо АІС може надати необхідний резерв вільного часу, то чистий приведений дохід від таких капітальних ремонтів може бути віднесений до економічного ефекту АІС.Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 С. Лобов, В. Нусінов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).