Особливості розвитку ринкового соціального і економічного простору
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.2.40.2015.88070Ключові слова:
соціальний простір, економічний простір, розвиток, конкуренція, аналіз, ринок, соціальний менеджментАнотація
У статті розкрито поняття соціального та економічного простору, окреслено особливості їх застосування у сучасному менеджменті; наведено складові соціального та економічного простору, які взаємодіють між собою та у сукупності утворюють взаємопов’язані системи; встановлено спільні характеристики понять соціального та економічного простору, головними з яких є: обумовленість і взаємопроникнення процесів, консолідація, гармонізація, інформаційне та комунікаційне середовище. Встановлено, що основними підходами до аналізу соціального та економічного середовища у сукупності є територіальний, ресурсний, інформаційний підходи до аналізу, які можуть мати вертикально-горизонтальний та функціональний характер; досліджено фази життєвого циклу соціального та економічного простору та їх вплив на здійснення аналізу ринкового простору; запропоновано основні напрями подолання диспропорцій в ході аналізу та розвитку соціального й економічного простору.
Посилання
Makarska, O. (2004) Government social programs: theoretical aspects, methodology, development and evaluation. Kyiv, Lira, 328 p.
Semygina, T. (2005) Comparative social policy. Kyiv, MAUP, 246 p.
George, V., Wilding, P. (2007) Ideology and social welfare. Routledge & Kegan Paul, 172 p.
Hanesch, W. (1998) Soziale Sicherung im europäeischen Vergleich. Aus Politik und Zeitgeschichte, Bd. 34-35/98, S. 3–10.
Blau, J., Abramovitz, M. (2003) Social welfare policy. New York: Oxford University Press, 481 p.
Shevchuk, P. (2003) Social policy. Lviv: Svit, 400 p.
Danylyshyn, B., Chernyuk, L., Fashevskiy, M. et al. (2007). Spatial organization of productive forces of Ukraine: meso- and microregional level. Vinnytsya: Knyga-Vega.
Dzhaman, M. (2014) The theory of regional economies. Kyiv: TSUL, 384 p.
Faschevskyy, M., Olshanska, O. Theoretical and methodological bases of formation and differentiation of economic area. Vcheni zapysky, Vol. 11, Sectoral and cross-sectoral regional economy, p. 228.
Pavliha, N. (2006) Management by sustainable development of spatial systems: theory, methodology, experience. Lutsk: Volynska obl. drukarnya, 380 p.
Pepa, T. (2009). Spatial development of regional socio-economic systems in the context of state regional policy. Derzhava ta rehiony. Seriya: Derzhavne upravlinnya, (2), pp. 17–21.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Сергій Анатолійович Назаренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).