ВПЛИВ ГРОШОВИХ АГРЕГАТІВ НА ФІНАНСОВУ БЕЗПЕКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.2.43.2016.120029Ключові слова:
грошовий агрегат, грошова база, коефіцієнт монетаризації, фінансова безпека банкуАнотація
Фінансова безпека комерційного банку сукупність стадій фінансової безпеки для окремо взятого комерційного банку на конкретний момент часу. Показники фінансової безпеки взаємопов'язані і тому являють собою систему індикаторів загроз фінансової безпеки банків. Ці показники в системі фінансової безпеки комерційних банків повинні відповідати вимогам системи, тобто відображати основні сфери діяльності комерційних банків і бути взаємопов'язаними з процесами їх розвитку. Система індикаторів відображає основні напрямки виникнення зовнішніх і внутрішніх загроз фінансової безпеки комерційних банків. Система індикаторів від зовнішніх загроз містить показники на федеральному і регіональному рівнях, система індикаторів від внутрішніх загроз розроблена структурними елементами кредитно-фінансової безпеки і відображає всі сфери діяльності комерційних банків. Система індикаторів передбачає порогові значення кожного індикатора для зовнішніх і внутрішніх загроз окремо, вони дають орієнтири при розрахунках показників фінансової безпеки комерційних банків. Порогові значення відображають динаміку діяльності і розвитку комерційних банків, тому змінюються з плином часу. В зв'язку з розвитком та вдосконаленням діяльності комерційних банків порогові значення індикаторів повинні переглядатися. Система індикаторів дозволяє проводити комплексну оцінку фінансової безпеки комерційних банків від зовнішніх і внутрішніх загроз. У статті визначено сутність та зміст грошових агрегатів як структурних елементів грошової маси, обґрунтована можливість їх застосування в якості індикаторів оцінки фінансової безпеки банківської системи. Розглянуто зарубіжний досвід застосування грошових агрегатів в аналітичних цілях, визначені оптимальні значення для України. Здійснено аналіз динаміки грошових агрегатів та похідних коефіцієнтів за період 2005 – 2016 рр.Посилання
Чухно А.А. Природа сучасних грошей, кредиту та грошово-кредитної політики // Фінанси України. – 2007. – №1 – с. 3-16.
Основні монетарні параметри грошово-кредитного ринку України у червні 2007 року // Вісник НБУ. – Серпень 2007 – с. 71.
Авраменко О. О. Сучасні інструменти грошово-кредитної політики та їх роль у забезпеченні економічної безпеки держави // Наукові праці НДФІ. – 2014. – № 3 (68). – С. 104-110
Гроші та кредит [Текст] / М. І. Савлук та ін. ; за наук. ред. М. І. Савлука ; Київ. нац. екон. ун-т. – 6-те вид., переробл. і допов. – К. : КНЕУ, 2011. – 590 с.
Зачосова Н.В. Особливості забезпечення фінансової безпеки комерційних банків в Україні. Науковий вісник: Фінанси, банки, інвестиції. – 2011. - №4 с.74-78.
Коваленко В.В. Концептуальні основи безпеки банківської діяльності [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/1149/1
Модели и методы обеспечения банковской безопасности: монография / С.Н. Побережный, Б.А. Дадашев, А.Л. Пластун. — Сумы: ГВУЗ «УАБД НБУ», 2010. — 239 с.
Офіційний сайт НБУ [Електронний ресурс]. Режим доступу: www.bank.gov.ua/files/stat.pdf
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Богдан Вікторович Шпильовий
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).