Кластерний аналіз регіональних особливостей у споживанні населенням продуктів
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.39.2015.84412Анотація
З метою виявлення та аналізу регіональних особливостей у споживання населенням України продуктів харчування проведено кластеризацію регіонів за ієрархічним агломеративним методом повних зв’язків та за методом k-середніх на основі статистичних даних щодо середньодушових обсягів споживання населенням регіонів базових продуктів харчування. Проведений порівняльний аналіз центрів кластерів та якості розбиття для варіантів двох, трьох і чотирьох кластерів показав, що найбільш прийнятним є поділ регіонів на три групи. Отримані кластери регіонів мають тісний зв'язок з географією та рівнем їх соціально-економічного розвитку: перша група ‑ це промислово розвинені східні регіони та Київська область, другу групу склали центральні регіони з потужним агропромисловим комплексом, в третю групу потрапили західні регіони з менш розвиненою промисловістю. Результати одновимірного та багатовимірного дисперсійного аналізу свідчать про добру якість розбиття регіонів на три кластери. Проаналізовано середньодушові обсяги споживання нутрієнтів за регіонами України.
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Олена Піскунова, Ольга Осипова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).