БІЗНЕС-ІНКУБАТОР МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО ТИПУ: ФОРМА СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.41.2016.84366Ключові слова:
агропромисловий комплекс, бізнес-інкубатор, інноваційна діяльність, державно-приватне партнерство, регіонАнотація
В роботі здійснено дослідження релевантних складових інноваційного розвитку агропромислового комплексу на засадах потенційного формування бізнес- інкубатору міжрегіонального аграрного типу. Охарактеризовано вектор забезпечення продовольчої безпеки країни та розроблено схему державно-приватного партнерства в агропромисловому комплексі. Охарактеризовано резерви підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва. Запропоновано показовий економічний механізм інноваційного розвитку агропромислового комплексу, який спрямовано на створення науково-технологічних, управлінських та організаційних умов інноваційного розвитку галузі, та дозволив сформувати авторське бачення його змісту. Визначено основні напрямки інноваційного розвитку регіонального агропромислового комплексу, серед яких окремо виділено − сприяння розвитку регіональної структури інновацій шляхом створення бізнес-інкубаторів. Запропоновано створення бізнес-інкубатору міжрегіонального аграрного типу з виробництва продукції тваринництва, рослинництва та переробного комплексу, який має потенційні задачі та напрямки діяльності, а також може забезпечити сільськогосподарським підприємствам отримати значну економію витрат і сконцентруватися на своїй основній діяльності.
Посилання
Геєць В. М. Перспективи аграрних трансформацій та їх вплив на розвиток подій в економіці України / В. М. Геєць // Економіка АПК. − 2006. − № 7. − С. 11−14.
Закон України «Про інноваційну діяльність» /Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2002. – № 36, ст. 266.
Инкубаторы предпринимательства / [Д. Лавел, К. Засядлы, К. Круковски и др.] : пер. с польск. – К. : УАБИИЦ, 2002. – 168 с.
Мазур О. А. Технологічні парки. Світовий та український досвід / О. А. Мазур, В. С. Шовкалюк. – К. : Прок-Бізнес, 2009. – 70 с.
Макаренко П. М. Моделі аграрної економіки / П. М. Макаренко. − К. : ННЦ ІАЕ, 2005. − 682 с.
Малік М. Й. Розвиток підприємництва в аграрному секторі економіки / М. Й. Малік, О. Г. Шпикуляк // Еко-номіка АПК. − 2006. − № 4. − С. 3−10.
Саблук П. Т. Становлення аграрної політики в Україні / П. Т. Саблук // Економіка АПК. − 2006. − № 1. − С. 3−7.
Стратегія інноваційного розвитку України на 2010 – 2020 роки в умовах глобалізаційних викликів / [М. В. Стріха, В. С. Шовкалюк, Т. В. Боровіч та ін.]. – К. : МОН, 2009. – 30 с.
Туган-БарановскийМ. И. Социальные основы кооперации / М. И. Туган-Барановский. – М. : Экономика, 1989. – 496 с.
Черевко О. В. Стратегія соціально-економічного розвитку регіонів України / О. В. Черевко. – Черкаси : Бра-ма-Україна, 2006. – 424 с.
Шумпетер Й. Теория экономического развития / Й. Шумпетер. – М. : Прогресс, 1982. – 455 c.
Юрчишин В. В. Концептуальні основи розробки новітньої аграрної політики та її реалізації / В. В. Юрчи-шин // Економіка АПК. − 2003. − № 8. − С. 3−8.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Тетяна Миколаївна Ратушна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).