Бізнес-інкубування в системі прогресивного розвитку енергетичного ринку України: регіональні та галузеві аспекти
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.42.2016.110636Ключові слова:
бізнес-інкубатор, бізнес-акселератор, інноваційна компанія, стартап, енергетика, регіональне співробітництво, енергетичні проекти, інвестиціїАнотація
Реалізація передових інноваційних проектів в державі є запорукою її міцної, ефективної економіки та прогресивного зростання. Успішне впровадження новаторських проектів стає можливим завдяки вдосконаленим алгоритмам перетворення стартапу у стабільну бізнес-модель за допомогою бізнес-інкубаторів та бізнес-акселераторів. Універсальність цих інструментів дозволяє розвивати компанії різних напрямів та виконувати проекти різних рівнів складності. Енергетична програма потребує особливої уваги, оскільки від розвитку галузі залежить стабільне та безпечне функціонування кожного регіону та держави в цілому. В час коли способи виробництва енергії технічно вдосконалюються та стають ефективнішими з економічної та екологічної точки зору необхідно ініціювати співробітництво між інноваційними компаніями та інвесторами. Створення нових чистих джерел енергії, перехід до енергоефективних технологій дозволять забезпечити енергонезалежність та позитивно вплинути на навколишнє середовище. Регіональна та міжрегіональна кооперація при реалізації таких проектів є пріоритетним кроком на шляху від застарілих методів генерації енергії до інноваційної енергетики.
Посилання
Zavadyak, R. I., Kopusyak, Ya. F. (2014), "Theoretical background of functioning and the kinds of business incubators in Ukraine" ["Teoretychni osnovy funktsionuvannya ta vydy biznes-inkubatoriv v Ukrayini"], Naukovyy visnyk Uzhgorodskoho universytety. Seriya "Ekonomika", 2 (43), Vyd-vo UzhNU "Goverla", Uzhgorod, pр.78–81.
Petersson, S., Mårdström, V., Fornell, A. et al. (2012), Accelerating success: a study of seed accelerators and their defining characteristics, Chalmers university of technology, Gothenburg, 385 p.
Official site of National mining university, available at: www.nmu.org.ua
Official site of project «Cube», available at: www.kub.pb.ua
Official site of business incubator Flat6labs, available at: www.flat6labs.com
Official site of venture fund Ycombinator, available at: www.ycombinator.com
Official site of business accelerator Houston Technology Center, available at: www.houstontech.org
Official site of business accelerator Easterlabs, available at: www.easterlabs.co
Official site of Ukrainian business incubator for technical startups Growth up, available at: www.growthup.com
Official site of business accelerator Happy farm, available at: www.happyfarm.com.ua
Official site of startup school and business incubator Sikorsky Challenge, available at: www.sikorskychallenge.com
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Олеся Валентинівна Фінагіна, Андрій Павлович Шишолін, Даніїл Вікторович Гулак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).