ОПТИМІЗАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ЕЛЕМЕНТ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.0.46.2017.112128Ключові слова:
антикризове управління, зобов’язання, капітал, фінансова стійкість, фінансові ресурсиАнотація
В статті проаналізовано особливості управління фінансовими ресурсами в умовах пошуку шляхів виходу із кризи, висвітлено основні особливості оптимізації структури капіталу в контексті антикризового управління. Автором проаналізовано підходи до формування оптимальної структури капіталу підприємства із врахуванням нормативів фінансової стійкості, достатності капіталу та автономії, а також з позиції виходу з кризи та перспективи подальшої діяльності. Обґрунтовано потребу пошуку новітніх способів та напрямки основних джерел фінансування підприємства в умовах подолання кризи виробництва. В статті розглянуто передумови та фактори ефективного формування капіталу в умовах кризи підприємства та способи диверсифікації ризику низької фінансової стійкості. В статті автором обґрунтовано та окреслено основні способи досягнення балансу інтересів різних зацікавлених сторін, оскільки за умов ринкових відносин зростає значення удосконалення порядку формування і використання фінансових ресурсів суб’єктів підприємництва.
Посилання
Petyk M.I. Optymizatsiya struktury dzherel finansovykh resursiv pidpryyemstv Ukrayiny / M.I. Petyk // [Elektronnyy resurs]. – Rezhym dostupu: oaji.net/articles/2014/1555-14189039.pdf.
Yurynets' V.Ye. Teoretyko-ihrova otsinka tendentsiy sotsial'no-ekonomichnoho rozvytku derzhavy / V.Ye.Yurynets' // Visnyk L'vivs'koho universytetu. Seriya Ekonomika. – 2005. – Vyp. 34. – s. 41-47.
Van Khorn Dzh.K. Osnovy upravlenyya fynansamy: per. s anhl. / Dzh.K. Van Khorn // hlav. red. seryy Ya.V. Sokolov. – M.: Fynansy y statystyka, 2003. – 800s.
Savchuk V.P. Praktycheskaya entsyklopedyya. Fynansovyy menedzhment / V.P. Savchuk. – K.: Yzd. dom «Maksymum», 2005. – 884s.
Finansovo-ekonomichnyy rozvytok Ukrayiny v umovakh hlobalizatsiyi: kolektyvna nauk. monohrafiya pid zah. red. Ya.V.Belins'koyi. – K.: Natsional'na akademiya upravlinnya, 2008. – 212 .
Vynohradnya V.M. Antykryzove finansove upravlinnya pidpryyemstvom v suchasnykh umovakh. [Elektronnyy resurs]. – Rezhym dostupu: https:// cyberleninka.ru/article/Fantikrizove-finansove-upravlinnya-pidpriemstvom-v-suchasnih-umovah.pdf.
Andrushchak Ye.M. Diahnostyka bankrut·stva ukrayins'kykh pidpryyemstv / Ye.M. Andrushchak // Finansy Ukrayiny. – 2007. – #2. – s.46-49.
Stefanenko M.M, Zastosuvannya metodolohichnoho instrumentariyu kontrolinhu v finansovomu upravlinni vitchyznyanykh pidpryyemstv / M.M. Stefanenko // Finansy Ukrayiny. – 2007. - #5. – s.144-145.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Віра Олексіївна Шпильова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).