Інвестиційне забезпечення процесів розвитку регіональних кластерів підприємств
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.45.2017.119758Ключові слова:
інвестиційне забезпечення, регіон, кластер, регіональний кластер підприємств, інтеграційні процеси, соціально-економічний розвиток, міжрегіональні зв’язки, конкурентоспроможністьАнотація
Актуальним є пошук інвестиційних джерел для розвитку регіональних кластерів підприємств, зважаючи на обмеженість їх внутрішніх можливостей. Означені питання інвестиційного забезпечення процесів розвитку регіональних кластерів підприємств як важливого чинника перспективного регіонального розвитку залишаються недостатньо розробленими і потребують подальшого вивчення та наукового обґрунтування. Досліджено питання взаємовпливу інвестиційного забезпечення та процесів розвитку регіональних кластерів підприємств в умовах рецесійного розвитку регіонів. Уточнено, що регіональний економічний комплекс це важлива ланка територіального розподілу праці. Визначено, що від рівня і характеру включення в інтеграційні процеси різних регіональних кластерів підприємств залежить зростання економіки, добробуту населення, зайнятості населення. Визначено диспропорції регіональної інвестиційної активності, які негативно впливають на рівномірний соціально-економічний розвиток регіонів. Отримано задовільні результати по визначенню впливу на процес залучення іноземного капіталу в економіку країни та забезпечення інвестиційної привабливості регіональних кластерів підприємств. Показано, що для вирішення проблеми інвестиційного забезпечення процесів розвитку регіональних кластерів підприємств необхідно у структурі інвестицій збільшити частку тих джерел, залучення яких забезпечить максимальну рентабельність інвестиційної діяльності, створювати умови для сприятливого інвестиційного клімату для вітчизняних та закордонних інвесторів, активі- зувати залучення прямих іноземних інвестицій через державно-приватне стратегічне партнерство.
Посилання
Bahaeva, A. V. (2013) Rehyonalnye yntehratsyonnye protsessy. Obozrevatel. № 9 (284). S. 31–38.
Ekonomika rehioniv u 2015 rotsi: novi realii i mozhlyvosti v umovakh zapochatkovanykh reform (2015). K.: NISD, 92 s.
Zablodska, I. V., Akhromkin, Ye. M. (2013) Infrastrukturne zabezpechennia aktyvizatsii mizhrehionalnoho spivrobitnytstva v Ukraini: stan ta zadumy. Prometei. № 1. S. 22–25.
Karlova, O. A., Parkhomenko, N. M. (2016) Rehionalni intehratsiini protsesy: investytsiinyi aspekt. Ekonomika. Finansy. Menedzhment: aktualni pytannia nauky i praktyky. Vyp. 3 (7). S. 20–31.
Bila, S. O., Babets, I. H., Valiushko, I. V., Zhalilo, Ya. A. [ta in.] (2011) Mizhrehionalne spivrobitnytstvo u systemi novoi rehionalnoi polityky Ukrainy / za red. Ya. A. Zhalila. K.: NISD. 32 s.
Rehionalizm v Ukraini: realnist i perspektyvy. URL: http://gazeta.dt.ua/POLITICS/regionalizm_v_ukrayini_realnist_i_perspektivi.html
Reitynh investytsiinoi pryvablyvosti rehioniv / In-t ekon. doslidz. ta polit. konsultatsii, 2014. URL: http://www.ukrproject.gov.ua/sites/default/files/upload/reyting_investiciynoyi_ privablivosti_regioniv_2014_1.pdf
Statystychni dani Derzhstatu Ukrainy (2017). K.: Derzh. sluzhba statystyky Ukrainy. URL: http://www.ukrstat/gov/ua
Storonianska, I. (2009) Mizhrehionalni intehratsiini protsesy v Ukraini: tendentsii ta perspektyvy rozvytku: [monohrafiia]. Lviv: IRD NAN Ukrainy. 392 s.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Олена Анатоліївна Карлова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).