Формування мотиваційного механізму інтеграційної взаємодії суб’єктів економіки
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.4.40.2015.129189Ключові слова:
суб’єкти регіональної економіки, мотиваційний механізм, інструменти мотиваційного механізму, стратегічні цілі суб’єктів регіональної економікиАнотація
У статті обґрунтовано значущість мотиваційного механізму взаємодії суб’єктів регіональної економіки в рамках формування та подальшої реалізації регіональної стратегії розвитку. Відзначено, що мотивація суб’єктів регіональної економіки передбачає створення системи партнерської участі для прийняття узгоджених рішень і досягнення партнерської згоди з метою забезпечення координації дій у процесі впливу на економічні зв’язки, що дозволяє забезпечувати прагнення системи до збалансованого і стійкого зростання. Досліджено проблеми розвитку найбільш ефективних форм співробітництва суб’єктів регіональної економіки. Встановлено, що сутність ефективних ринкових технологій мотиваційного забезпечення процесів такої взаємодії полягає в науковій розробці проблем, пов’язаних із пошуком ефективних моделей функціонування мотиваційних механізмів на основі реалізації мікро-, макроекономічних, інституціональних, організаційно-суспільних форм впливу на різні рівні мотиваційних відносин.Посилання
Регіональна політика та механізми її реалізації / [за ред. М. І. Долішнього]. – К. : Наукова думка, 2003. –489 с.
Жаліло Я. А. Теорія та практика формування ефективної економічної стратегії держави : [монографія] / Я. А. Жаліло. – К. : НІСД, 2009. – 336 с.
Ковальов А. І. Стратегічні шляхи розвитку регіональної економіки / А. І. Ковальов // Науковий вісник Ужгородського університету. Економіка. – 2013. – Вип. 39,ч. 1. – С. 115–119.
Голікова Т. В. Світовий та український досвід державного регулювання економічного розвитку регіонів / Т. В. Голікова // Історія народного господарства та економічної думки України. – 2005. – Вип. 37–38. –С. 58–67.
Козоріз М. А. Напрями модернізації механізмів реалізації державної політики регіонального розвитку в Україні / М. А. Козоріз // Регіональна економіка. – 2013. – № 2. – С. 52–61.
Гринів Л. С. Проблеми розвитку регіональної економіки в Україні / Л. С. Гринів // Науковий вісник Ужгородського університету. Економіка. – 2013. – Вип. 38. – С. 105–108.
Соціально-економічна мотивація інноваційного розвитку регіону : [монографія] / за заг. ред. д-ра екон. наук, професора О. В. Прокопенко. – Суми : Сумський держ. ун-т, 2012. – 576 с.
Кришталь Т. М. Визначення регіональної економіки як соціально-економічної системи / Т. М. Кришталь //Науковий вісник Ужгородського університету. Економіка. – 2013. – Вип. 39, ч. 1. – С. 130–132.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Олена Віталіївна Коломицева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).