ДО ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ СУЧАСНИХ МІСТ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.68.2023.284519Ключові слова:
соціально-економічна модель безпеки, політика безпеки міста, напрями розвитку безпеки міста, розбудова містаАнотація
У статті обговорюються напрями соціально-економічної безпеки сучасних міст України. Розробка ефективної безпекової моделі сучасного міста має використовувати логічну основу, враховувати плани регіонального розвитку, спрямовуючи зусилля на послідовне підвищення індексу людського розвитку у середньостроковій перспективі. Таку модель слід створювати з урахуванням усіх категорій населення, характеру діяльності мешканців та поточного стану життя громадян тощо. Питанням номер один для розбудови безпеки сучасних міст є економічний розвиток, оскільки створення робочих місць і залучення інвестицій є ключовими для здорового розвитку міста, незалежно від його розташування чи розміру. З огляду на відмінності в індивідуальних безпекових потребах у прикордонних до російської федерації та до зони бойових дій містах України і містах, які прийняли внутрішньо переселених осіб, необхідно сприяти розвитку специфічних моделей соціально-економічної розбудови міст на основі врахування різноманітних напрямів та умов їх реалізації.
Посилання
Борщевський В., Куропась І., Орест М. Економіка війни та повоєнний економічний розвиток України: проблеми, пріоритети, завдання. URL: https://www.prostir.ua/?news=ekonomika-vijny-ta-povojennyj-ekonomichnyj-rozvytok-ukrajiny-problemy-priorytety-zavdannya
Доценко А. І. Основні напрями соціально-економічного розвитку малих монофункціональних міст України. Український географічний журнал. 2011. № 1. С. 51–55.
Фесенко Г. Культурний простір сучасного міста як цивілізаційний вибір. Вісник Харківського політехнічного інституту. 2013. С. 264–268.
Devol R. C. America’s High Tech Economy: Growth, Development and Risks for Metropolitan Areas. Milken Institute. 1999. URL: http://www.milkeninstitute.org/publications/view/5
Garcea J. The empowerment of Canadian cities: Classic Canadian compromise. International Journal of Canadian Studies. 2014. № 49 (19). Р. 81–104.
Goodman N., Lucas J. Policy priorities of municipal candidates in the 2014 local Ontario elections. Canadian Journal of Urban Research. 2016. № 25 (2). P. 35–47.
Hughes S., Chu E., Mason S. Climate Change in Cities. New York: Springer, 2018.
Meric S. Gertler. Creative сities: What are they for, how do they work, and how do we build them? Canadian Policy Research Networks Inc. (CPRN). 2004. URL: http://www.oldvancouver.com/pdfs/creative_cities_gertler.pdf
Pink D. F. The MFA is the New MBA. Harvard Business Review. URL: http://blogs.hbr.org/2008/04/the-mfa-is-the-new-mba
Sancton A. The false panacea of city charters? A political perspective on the case of Toronto. The School of Public Policy SPP Research Papers. 2016. № 9 (3).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).