СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ОРІЄНТОВАНОГО ЦУКРОБУРЯКОВОГО КОМПЛЕКСУ КРАЇНИ ТА ЇЇ РЕГІОНІВ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.41.2016.84365Ключові слова:
цукробуряковий комплекс, цукрові буряки, цукор, організаційно-економічний механізм, конкурентоспроможність, система заходів, стратегія, перспективи розвиткуАнотація
Розглянуто основні проблеми функціонування цукробурякового комплексу України. Виявлено та оцінено сучасний стан розвитку комплексу та його складових, охарактеризовано структурно-динамічні зрушення та тенденції діяльності основних його сфер, причини та наслідки нестабільності та низької ефективності.
Обґрунтовані стратегічні напрями перспективного розвитку цукробурякового комплексу, формування та задіяння організаційно-економічного механізму регулювання його діяльності, визначена система заходів підвищення ефективності його функціонування та рівня конкурентоспроможності підприємств цукрової галузі.
Посилання
Статистичний щорічник України за 2014 рік / Державна служба статистики України. – К., 2015. – 579 с.
Україна в цифрах 2014 рік : стат. зб. / Державна служба статистики України. – К., 2015. – 235 с.
Статистичний бюлетень за 2015 рік / Державна служба статистики України. – К., 2016. – 101 с.
Ткаченко Н. Шляхи подолання кризових явищ у цукровій промисловості / Н. Ткаченко // Економіка АПК. – 2009. – № 8. – С. 46–49.
Фотченко В. Вихід цукру можна збільшити / В. Фотченко // Харчова і переробна промисловість. – 2009. – № 45. – С. 14–15.
Заєць О. С. Ринок цукру в Україні. Проблеми створення, функціонування та розвитку / О. С. Заєць. – [2-ге вид.]. – К. : Наук. думка, 2003. – 385 с.
Імас Є. В. Формування та розвиток цукробурякового підкомплексу в Україні / Є. В. Імас. – К. : ІАЕ УААН, 1999. – 32 с.
Коденська М. Ю. Тенденції розвитку і напрями активізації інвестування цукробурякового виробництва / М. Ю. Коденська // Економіка АПК. – 2010. – № 2. –С. 74–78.
Перспективи економічного зростання вітчизняного цукровиробництва / [Калетник Г. М. та ін.] // Вісник аграрної науки. – 2009. – № 11. – С. 68.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Людмила Григорівна Чернюк, Тарас Вадимович Пепа
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).