МІСЦЕ ТА РОЛЬ КРАЇН СОЮЗУ АРАБСЬКОГО МАГРИБУ В СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.2.38.2015.84719Анотація
У статті розглянуто особливості становлення парадигми регіоналізму як явища, що перетво- рює хаотичний рух економічної глобалізації на інституційно оформлений та керований процес. По- казано переваги інтеграційних зв’язків на метарівні світової економіки. Проаналізовано сучасні соці- ально-економічні показники метарегіонів країн, що розвиваються, та якісні показники торгівлі країн Союзу Арабського Магрибу з Європейським Союзом. Визначено роль регіональної торгівлі між країнами Магрибу, проаналізовано економічні й тор- говельні угоди країн Середземномор’я, Африки (MENA) і Південно-Західної та Центральної Азії, а також визначено їх місце в структурі світового господарства та міжнародних економічних відно- син. З’ясовано особливості тенденцій і структури міжнародної міграції між розвиненими країнами та країнами Союзу Арабського Магрибу й іншими арабськими субрегіонами. Проаналізовано та ви- значено місце і роль країн Арабського Магрибу, значення руху товарів, послуг, капіталу, трудових ресурсів. Ключові слова: міжнародні економічні відносини, регіон, метарегіони, регіоналізація, транс- формація, синергія, спеціалізація, глобалізація, інтеграційні зв’язки, логістика, Магрибський банк ін- вестицій та зовнішньої торгівлі##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ігор Журба
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).