СТРУКТУРА ФІНАНСОВОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ВИКОРИСТАННЯМ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.2.38.2015.84730Анотація
Обґрунтовано, що фінансовий механізм формування і функціонування капіталу сільського гос- подарства України – це інтегральний елемент загального фінансового механізму функціонування сільського господарства. Це «механізм в механізмі», який можна розглядати як комплексну систему, котра виникає під впливом динамічних процесів, що складаються на підприємстві чи загалом у галузі під впливом зовнішнього середовища. Він є невід’ємною складовою загальної системи управління ка- піталом у сільському господарстві України, а вплив на досліджуваний механізм здійснюється через систему фінансових методів та інструментів. Аргументовано, що структура фінансового механізму включає форми, методи, прийоми, ін- струменти та важелі управління чи регулювання, забезпечувальні підсистеми, а саме: фінансова, інформаційна та нормативно-правова підсистема, систему забезпечення. Зазначені складові забез- печують безперечність та послідовність функціонування системи та дають можливість визначити їх вплив на фінансово-економічний розвиток суб’єкта управління. Отримані результати досліджен- ня можуть стати підґрунтям щодо наукового осмислення досліджуваного нами механізму.
Ключові слова: капітал, механізм формування та використання, управління капіталом, сільсь- когосподарські підприємства, структура фінансового механізму
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Аль-Хакім Амар Шлебат
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).