СВІТОВИЙ ДОСВІД ПРОЦЕСІВ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.2.38.2015.84791Анотація
У статті проаналізовано передумови виникнення та стадії розвитку кластеризації економіки в розвинених країнах. Опрацьовано головні фактори переваг промислових і регіональних кластерів та розкрито їх зміст. Вивчено зарубіжний досвід кластерних програм. Досліджено державну політику з підтримки і розвитку кластерів в більшості розвинених країн. Встановлено, що урядами прово- дяться загальнонаціональні економічні реформи, розширюється організаційно-економічне співробіт- ництво, на рівні держав та органів влади окремих регіонів створюються ради, агентства, інститу- ти, департаменти із розвитку регіонів та регіональних кластерів.
Ключові слова: кластер, кластерний підхід, моделі кластерного розвитку, макро- і мезоеконо- мічний процес, кластерна карта, кластерний каркас
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інна Журба
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).