Оцінка конкурентоспроможності підприємницького потенціалу підприємства
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85631Анотація
На сучасному етапі економічного розвитку українських підприємств досить гостро постає питання своєчасного виявляння та ефективного використання наявного підприємницького потенціалу. Відтак, підприємництво виступає рушійною силою економіки, а ступінь його розвитку, в свою чергу, залежить від формування і реалізації підприємницького потенціалу.
Метою статті є характеристика значення конкурентоспроможності потенціалу як основної ознаки ефективної діяльності та розвитку підприємства в сучасних складних умовах господарювання, aналіз основних методів оцінки конкурентоспроможності підприємницького потенціалу.
Поняття потенціалу підприємства має важливе значення для практики господарювання, оскільки уявлення про його зміст визначає адекватний підхід до його оцінювання, вимірювання рівня конкурентоспроможності та управління потенціалом.
Запропонований у статті метод оцінки конкурентоспроможності підприємства для підприємств, що надають послуги, є зручним та здійснюється на основі оцінювання конкурентоспроможності самої послуги, фінансового стану підприємства, рентабельності операційної діяльності, іміджу підприємства та ефективності персоналу, тобто він охоплює всі основні складові потенціалу підприємства.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Олена Черних
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).