Формування вимог до методичного інструментарію оцінки якості страхових послуг
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85641Анотація
Останнім часом проблема управління якістю страхових послуг набуває все більшої актуальності. Існує значна кількість емпіричних досліджень, що доводять безпосередній зв’язок між рівнем задоволеності споживачів страхових послуг та економічними показниками страхових компаній.
Зважаючи на актуальність проблеми адекватного оцінювання якості страхових послуг, метою статті є формування науково обґрунтованих вимог до методичного інструментарію оцінки якості страхових послуг, що були б зумовлені специфікою страхової послуги як об’єкта такого оцінювання.
Перш ніж розглядати наявні теоретичні та методичні підходи до оцінювання якості страхових послуг, варто охарактеризувати специфічні риси страхової послуги. До специфічних рис страхування як товару відносять «Н»-характеристики: невідчутність, невіддільність, непостійність, незбережність, невиключність.
Результати проведеного аналізу специфіки страхової послуги дозволили визначити основні вимоги до теоретичних підходів та інструментарію оцінювання споживчої якості страхових послуг.
Проведена систематизація вимог щодо теоретичних підходів та інструментарію оцінювання страхових послуг дозволяє перейти до детального аналізу основних концепцій та методів, які можуть бути ефективно застосовані для проведення такого оцінювання.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Вікторія Мальцева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).