Бюджет витрат на персонал через призму мотиваційних профілів
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85642Анотація
Забезпечення конкурентної переваги на ринку в умовах господарювання у ХХІ ст. дедалі частіше стає можливим, насамперед, за рахунок людини – працівника.
Нами було поставлено завдання дослідити функціональні взаємозв’язки підприємства і працівників у частині справдження очікувань кожної зі сторін.
Метою дослідження є розробка мотиваційних профілів за коефіцієнтами очікувань, реалізації очікувань та справдження очікувань.
Дослідження проводилося за допомогою методу опитування шляхом анонімного анкетування працівників. Їм пропонувалося впорядкувати за рейтингом фактори впливу на трудову діяльність. На основі розрахованих коефіцієнтів у статті пропонується будувати відповідні мотиваційні профілі.
За допомогою побудованих мотиваційних профілів на одному з нафтогазовидобувних підприємств України диференційовано очікування працівників за двома групами: робітників та інженерно-технічного персоналу. Виявлено, що ієрархія факторів впливу на трудову діяльність в цих групах відрізняється.
Побудований мотиваційний профіль за коефіцієнтом очікування дозволяє управлінському персоналу побачити наочну картину пріоритетів працівника. Це важливо для формування основних положень нарахування додаткової заробітної плати, інших заохочувальних виплат тощо.
За допомогою цієї розробки можна виявити причини зниження продуктивності праці. Якщо управлінська ланка володітиме інформацією про очікування працівника від роботи на даному підприємстві, це дозволить вибудувати гнучку і максимально ефективну систему мотивації.
Ключові слова: витрати на персонал, мотиваційний профіль, очікування працівників, опитування, управління.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ірина Камінська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).