Заходи щодо формування цільового потенціалу машинобудівних підприємств на засадах кластерної концепції
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85650Анотація
Машинобудування забезпечує функціонування життєво важливих галузей промисловості та має ключове значення для їх технологічного переозброєння. Ефективне функціонування підприємств машинобудівної промисловості можливо здійснити шляхом формування їх цільового потенціалу.
Стаття присвячена науково-теоретичним та методичним аспектам формування цільового потенціалу підприємств машинобудівної промисловості на засадах кластерної концепції з метою підвищення ефективності їх функціонування та конкурентоспроможності.
Пріоритетним шляхом підвищення потенціалу машинобудівних підприємств є їх об’єднання у кластер. В межах кластера для машинобудівних підприємств є можливість підвищити обсяги виробленої продукції; забезпечити повне завантаження потужностей виробництва; виконати заходи з матеріало- та енергозбереження; зменшити розмір втрат ресурсів; підвищити якість продукції, що виробляється; замінити застаріле обладнання тощо.
У статті запропоновано алгоритм формування цільового потенціалу підприємств машинобудівної промисловості, що включає такі етапи досліджень: діагностику сучасного стану розвитку машинобудівних підприємств, визначення шляхів підвищення ефективності використання їх потенціалу, розробку концепції розвитку цільового потенціалу підприємств машинобудівного кластера, оцінювання її ефективності та реалізацію.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ольга Федоренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).