Проектування результативних систем управління
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85678Анотація
Початок 21 століття характеризується світовими спеціалістами з теорії менеджменту як часи великих та бурхливих змін. На перший план вийшли питання створення систем управління, які б забезпечили комплексну безпеку організацій як на рівні окремих організацій, так і на рівні держав.
Стаття присвячена аналізу стану систем управління і пошуку методологій проектування результативних систем управління, які б забезпечили комплексну безпеку, прибутковість і довгострокове виживання організації.
На основі проведеного дослідження з проектування систем управління організацій у статті пропонуються такі рекомендації:
- Для організацій, що працюють у ринкових умовах, потрібно проектувати системи управління як замкнуті, які включають два рівня – системи стратегічного управління (слідкуючі) і системи оперативного управління (командні).
- Як критерії управління переважно слід вибирати комбіновані критерії: для корпоративного і ділового рівнів, – критерії, що ґрунтуються на жорстких принципах, а для оперативного – на гнучких принципах управління.
- Ключові критерії слід визначати, виходячи з призначення кожної з підсистем управління. Їх кількість має бути обмеженою, але достатньою для формування об’єктивної картини поведінки зовнішнього середовища (ринку) і внутрішнього середовища організації, і на основі цих даних потрібно готувати якісні управлінські рішення.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Іван Задорожний, Алевтина Шигимага, Степан Задорожний
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).