Сучасні аспекти розвитку казахстану в системі світового господарства за умов новітніх глобалізаційних процесів
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.1.36.2014.85695Анотація
Наявність економічних дисбалансів у трансформаційних економіках має складну природу, а тому зберігає актуальність питання щодо їхнього розвитку у сучасній системі світового господарства. При цьому в українських дослідженнях трансформаційних економік пострадянського простору здебільшого розглядаються питання щодо України, Росії та Білорусі, тоді як економіці Казахстану не приділено належної уваги.
Метою статті є дослідження розвитку зовнішньоекономічних відносин у системі світового господарства за новітніх інтеграційних умов.
В роботі досліджено сучасні аспекти розвитку Казахстану в системі світового господарства за умов новітніх глобалізаційних процесів. Розглянуто теоретичні підходи щодо визначення місця і ролі Республіки Казахстан у системі міжнародних економічних відносин.
Автор стверджує, що інтеграція економіки Казахстану в сучасну світогосподарську систему, яка почалася внаслідок утворення незалежної держави та відокремлення країни у самостійний суб’єкт міжнародних економічних відносин, збіглася з ринковою трансформацією економіки. Із започаткуванням цих процесів, починаючи із 1992 р., в економіці Казахстану стали з’являтися реальні ринкові відносини і закономірності функціонування вартісних категорій та їх взаємозв’язки, які притаманні ринковій економіці.
В роботі акцентується увага на необхідності динамічного розвитку інноваційної сфери в Казахстані, яка є однією з головних складових інноваційної економіки і передбачає наявність ефективної інноваційної системи і створення інститутів підтримки інноваційного процесу. Беручи до уваги той факт, що на сучасному етапі Казахстан навіть не входить у двадцятку високотехнологічних націй світу, ключем до формування економіки нового типу в країні є масштабні інвестиції в нові технології та створення умов для постійного відтворення знань і втілення їх у нові високотехнологічні продукти і послуги.
Таким чином, можна зробити висновок, що реформування економіки під час перехідного періоду та політика уряду щодо розвитку вітчизняних підприємств виявилися успішними і привели до розвитку підприємств та економічного підйому.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ігор Журба
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).