Проблеми та перспективи розвитку інвестиційної діяльності в АПК
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.4.40.2015.88118Ключові слова:
інвестиційна діяльність, агропромисловий комплекс, інноваційна діяльність, інвестиційні ресурси, сільське господарство, аграрна політикаАнотація
Стаття присвячена проблемі доцільності залучення інвестицій в АПК в сучасних умовах економіки і впливу світової кризи з урахуванням проблем інноваційно-інвестиційного процесу агропромислової сфери господарювання.
Вихід сільського господарства із глибокої кризи стає найважливішим визначальним фактором подальшого його розвитку, зумовлює реформування суспільного устрою на селі шляхом інституціональних перетворень, що було пріоритетом у початковий період аграрної реформи, але й залучення в аграрний сектор великомасштабних інвестицій. Формування сприятливого, економічно еквівалентного ринкового середовища, в якому економіка стає сприйнятливою до інвестицій, має стати найважливішим елементом стратегії державної аграрної політики на сучасному етапі.
Особливістю здійснення інвестиційної діяльності в агропромисловому комплексі є залучення державних та приватних інвестицій. Перспективним є створення інтегрованих формувань – забезпечення відносно рівних економічних умов учасникам процесу й погодженого розвитку всіх технологічних ланок вироблення кінцевого продукту.
Посилання
Абрамович І. В. Інвестування в аграрний сектор економіки України : проблеми та напрями їх вирішення / І. В. Абрамович // Держава та регіони. – 2007. – № 1. – С. 7–9. – (Серія : Економіка та підприємництво). Випуск 40. Частина ІV ISSN 2306-4420. Збірник наукових праць ЧДТУ.
Зельднер А. Инвестиции – условие стабильности и экономического роста в АПК / А. Зельднер // АПК : экономика, управление. – 2005. – № 12. – С. 11–16.
Поліщук Н. В. Проблеми управління інноваційною діяльністю вітчизняних підприємств [Електронний ресурс] / Н. В. Поліщук // Вісник ДДМА. – 2009. – 2 (5Е). – С. 283–287. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/ejournals/VDDMA/2009_2/article/09PNVAIA.pdf
Проняєва Л. І. Управлінський облік і інноваційно-інвестиційна діяльність в АПК / Л. І. Проняєва // Економічний аналіз : теорія й практика. – 2008. – № 19. – С. 28–36.
Ривак О. С. Інвестиційна діяльність в агропромисловому комплексі України / О. С. Ривак // Економіка АПК. – 2008. – № 1. – С. 76–84.
Рогаченко І. С. Раціональна система інвестицій – умова ефективного агропромислового виробництва /І. С. Рогаченко // Збірник наукових праць Подільського державного аграрно-технічного університету. –2009. – № 17.– С. 301–302.
Череп А. В. Інвестиційна діяльність в Україні: стан та шляхи її активізації / А. В. Череп, Г. І. Рурка. // Держава та регіони : науково-виробничий журнал. – 2011. – № 3.– С. 48–52. – (Серія : Економіка та підприємництво).
Чорний Р. В. До питання залучення інвестиційних ресурсів в АПК України / Р. В. Чорний // Галицький економічний вісник. – 2009. – № 2. – C. 177–180. – (Аграрні та екологічні проблеми економіки).
Щукін Б. М. Інвестування : курс лекцій. / Б. М. Щукін. – К. : МАУП, 2004. – 216 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Лариса Михайлівна Петренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).