Сучасні зміни в теорії кластеризації: пріоритети інтелектуалізації
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.4.40.2015.88418Ключові слова:
кластер, інновації, регіональна економіка, конкурентоспроможність, інтелектуалізаціяАнотація
У статті викладено теоретичні та практичні положення з питань визначення особливостей розвитку процесів кластеризації з урахуванням сучасних змін у регіональному просторі: поняття «кластер», критерії щодо урахування сучасних соціально-економічних, технологічних та адміністративних змін; чинники сучасних змін у теорії кластеризації; встановлено, що кластерні ініціативи залежать від факторів, які містять у собі властивості, що притаманні сучасним змінам навколишнього ринкового середовища в регіонах; визначено, що кластероутворення є реальним інструментом створення та посилення економіки регіонів, які повинні здійснюватися з урахуванням сучасних змін; визначено ключові пріоритети процесів інтелектуалізації руху кластероутворення.Посилання
Вікіпедія : вільна енциклопедія [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://uk.wikipedia.org/wiki
Портер М. Э. Конкуренция / М. Э. Портер. – М. : Вильямс, 2005. – С. 235.
Волковська Г. Г. Теоретичні основи кластероутворення : закордонний та вітчизняний досвід / Г. Г. Волковська, П. О. Яновський // Наукоємні технології. – 2013. – № 3. – С. 322–326.
Ленчук Е. Б. Кластерный подход в стратегии инновационного развития зарубежных стран [Электронный ресурс] / Е. Б. Ленчук, Г. А. Власкин. – Режим доступа :http://institutiones.com/strategies/1928-klasternyjpodxod-v-strategii-innovacionnogo-razvitiya-zarubezhnyx-stran.html
Інноваційні підходи до регіонального розвитку в Україні : аналіт. доп. / С. О. Біла, Я. А. Жаліло,О. В. Шевченко, В. І. Жук [та ін.]; за ред. С. О. Білої. – К. : НІСД, 2011. – 80 с.
Гречана С. І. Дослідження диспропорцій у розвитку економіки регіону [Електронний ресурс] / Гречана С. І., Харитонова О. С., Клюс І. В. – Режим доступу : http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=1700
Федуловa Л. І. Організаційні механізми формування результативної регіональної інноваційної системи /Л. І. Федулова // Стратегічні пріоритети. – 2009. – № 13. – С. 157–165.
Українські кластери / Портал учасників регіональних кластерів [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://ucluster.org
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Олександр Володимирович Якушев
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).