ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ ЯК ПОТУЖНИЙ ЧИННИК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИСОКОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.68.2023.284572Ключові слова:
діджиталізація, конкурентоспроможність, цифровізація підприємництва, корпоративна культура, інновація, цифрові технологіїАнотація
У статті діджиталізація розглядається як потужний фактор забезпечення високої конкурентоспроможності підприємства в умовах, що вимагають від керівника швидких змін і використання новітніх технологій для збереження, зростання і комплексного розвитку для стабільного майбутнього. Перехід економіки в епоху цифрових можливостей привів до необхідності цифровізації процесів управління, впровадження цифрових продуктів для задоволення ринкового попиту. У сучасних ринкових умовах процес діджиталізації є одним із визначальних чинників економічного зростання підприємств і суспільства загалом. Зміни в зовнішньому середовищі, зокрема технологічні перетворення, посилення інформаційних процесів, формування нових споживчих запитів, ведуть до зростання діджиталізації в усьому світі. Розвиток діджиталізації прискорює досягнення науково-технічного прогресу та інноваційних технологічних методів управління. Розглянуто низку складових елементів діджиталізації. Досліджено переваги та недоліки цифровізації.
Посилання
Січкаренко К. О. Цифровізація як фактор змін у міжнародних економічних відносинах. Приазовський економічний вісник. 2018. № 3 (08). С. 30–34.
Жуковська В. М. Цифрові технології в управлінні персоналом: сутність, тенденції, розвиток. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Економіка і менеджмент. 2017. № 27 (2). С. 13–17.
Цифрова трансформація у сфері hr-процесів: напрями, проблеми та можливості / Ведерніков М. Д., Волянська-Савчук Л. В., Чернушкіна О. О., Базалійська Н. П. Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. 2022. Вип. 66. С. 39–48. URL: https://doi.org/10.24025/2306-4420.66.2022.268584
Цифровізація економіки України: трансформаційний потенціал: монограція / Вишневський В. П., Гаркушенко О. М., Князєв С. І. та ін., за ред. В. П. Вишневського та С. І. Князева. НАН України, Ін-т економіки промисловості. Київ: Академперіодика, 2020. 188 c.
Modeling of controlling activity as an instrument of influence on motivation in the personnel management system of industrial enterprises / Voynarenko M., Vedernikov M., Volianska-Savchuk L. et al. 2020 10th International Conference on Advanced Computer Information Technologies (ACIT). IEEE. 2020, Sept. P. 601–606.
Бардадим С. А., Невмержицька С. М. Діджиталізація в сфері управління персоналом організації. Економіка, менеджмент та аудит: сучасні проблеми, перспективи та напрями розвитку: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (м. Львів, 22 лют. 2020 р.). Львів: Львівська економічна фундація, 2020. С. 55–58.
Management of the social package structure at industrial enterprises on the basis of cluster analysis / Vedernikov M., Zelena M., Volianska-Savchuk L. et al. TEM Journal. 2020. No. 9 (1). P. 249–260.
Легомінова С. В., Гусєва О. Ю. Діджиталізація як інструмент удосконалення бізнес-процесів, їх оптимізація. Економіка. Менеджмент. Бізнес. 2018. № 1 (23). С. 20–25.
Digital в HR: інструменти, автоматизація та використання цифрових технологій. URL: https://kharkov.hh.ua/article/19271
Bersin J.HR technology disruptions for 2017: Nine trends reinventing the HR software market. Perspective. 2016. URL: https://www.ig.cl/wp-content/uploads/2016/11/HR-Technology-trends-2016-by-Bersin.pdf
Коляденко С. В. Цифрова економіка: передумови та етапи становлення в Україні та світі. Економіка. Фінанси. Менеджмент: актуальні питання науки і практики. 2016. № 6. С. 105–112.
Голянич В. М. Інноваційні технології в кадровому менеджменті. Управлінське консультування. 2017. № 2. С. 5–16.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).