ХАРАКТЕРИСТИКА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ЯК НАПРЯМУ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
DOI:
https://doi.org/10.24025/2306-4420.4.40.2015.88101Ключові слова:
політика, економічна політика держави, інвестиційна політика, структурно-галузева політика, амортизаційна політика, зовнішньоекономічна політика, бюджетна політика, податкова політика, грошово-кредитна політикАнотація
У статті узагальнено змістовні трактування категорії «політика», що дає можливість виділити її функції та дослідити структурні елементи. Визначено етапи формування й реалізації державної економічної політики. Роль держави у функціонуванні інвестиційної сфери суспільно-tкономічних відносин пропонується розглядати в контексті як універсальних, так і спеціальних її функцій, що дозволить визначити перспективні напрями та об’єкти інвестування, які відповідали б державним інтересам і сприяли швидкому подоланню економічної кризи.
Розглянуто суть та основні напрями економічної політики держави і значення інвестиційної політики, її роль у сучасних умовах. Доведено, що держава може брати участь в інвестиційному процесі як безпосередньо, так і опосередковано, впливаючи на інвестиційне середовище (розвиваючи грошово-кредитну сферу, стимулюючи бюджетними витратами сукупний попит, розвиваючи і регулюючи банківську діяльність, а також діяльність інвестиційних посередників, фінансуючи і стимулюючи науку, діяльність дослідницьких науково-технічних і проектних організацій); регламентуючи умови фінансової та господарської діяльності через податки та норми амортизації
Посилання
Гонта О. І. Формування комплементарної інвестиційної політики України: виклики глобалізації та вимоги економічної безпеки : монографія / О. І. Гонта, М. В. Дубина, Д. С. Пілевич. – Чернігів: 2013. –184 с.
Господарський кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 18, № 19–20, № 21–22. – ст. 144.
Державна політика: аналіз та механізм її впровадження в Україні : навчальний посібник / О. І. Валевський, В. А. Ребкало, М. М. Логунова та ін. ; заг. ред. В. А. Ребкала, В. В. Тертички. – Київ: Вид-во УАДУ, 2000. – 232 с.
Дугієнко Н. О. Амортизаційна політика як напрямок державного регулювання інвестиційної діяльності / Н. О. Дугієнко // Вісник Запорізького національного університету. Серія Економічні науки. № 1 (3), 2008. – С. 4551.
Концепція Державної цільової програми розвитку інвестиційної діяльності на 2011-2015 роки [Електронний ресурс]. – Режим доступу : in.ukrproject.gov.ua.
Курило С. В. Інвестиційна політика, її сутність і роль у сучасних умовах // С. В. Курило // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. Науково-виробничий журнал. – 2009. – № 2. – C. 109-111.
Майстро С. В. Теоретико-методологічні засади реалізації державної економічної політики [Електронний ресурс] / С. В. Майстро // Теорія та практика державного управління. – 2013. – Вип. 2. – С. 149–155. – Режим доступу : http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tpdu_2013_2_23
Макконнелл К. Р., Стэнли Л. Брю. Экономикс. Принципы, проблемы и политика. Т. 1. – М. : «Республика», 1992. – 94 с.
Маслак О. І. Бар’єри та проблеми інноваційної сфери української економіки / О. І. Маслак // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – К., 2010. № 1. С. 95-102
Політологічний енциклопедичний словник / Упорядник В. П Горбатенко ; за ред. Ю. С.Шемшученка, В. Д. Бабкіна, В. П. Горбатенка. – 2-вид., доп. і перероб. – К.: Ґенеза, 2004. – 736 с.
Щербина В. С. Господарське право : підручник / В. С. Щербина. – К. : Юрінком Інтер, 2013. – 636 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Володимир Адиславович Таловер
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).